Gyurcsányiom a hlavne Lódiom, ktorý sa gólovo presadil tri krát!
Domáce mužstvo v úvode zápasu nás pritlačilo, no jeho
a nedovolili sme ohroziť Herkovu bránku. To sa nám darilo
úvodných šesť minút, potom však domáci vybojovali náš
a z brejku dvoch na jedného Lódi nezaváhal - 1:0.
Hra sa vyrovnala, obe mužstvá pozorne bránili, no skórovať
sme mohli v 12tej minúte, keď sa do prečíslenia dostali
Tőrők s Michalovičom, no strela prv menovaného neskončila
za chrbátom Balázsa. O dve minúty sme však predsa len vyrovnali,
Marek Bahna sa presadil pri ľavej čiare a jeho center pred
bránku našiel nepokrytého Riša Horňáka, ktorý zaznamenal premiérový gól v drese Pineroly (blahoželáme). Strhnúť vedenie na našu stranu
sme mohli 3 minúty pred polčasovým klaksónom, no akcia nám nevyšla podľa predstáv a polčas teda skočil zmierlivo 1:1.
Ako sme očakávali, domáci v úvode druhého polčasu nasadili do útoku svoje najväčšie tromfy a snažili sa rozhodnúť zápas. Po necelých
dvoch minútach musel Milan Herko ukázať svoje umenie pri strele Gyurcsányho, no už o minútu kapituloval po druhý krát po umne
zahratom autovom kope Csikosa, ktorý zakončoval opäť Lódi na 2:1. Domáci sa však dlho z vedenia netešili, v 25.minúte rohový kop
Paštrnáka našiel Šporánka a jeho ľavačka sa nemýlila - 2:2. Silnú dvojminútovku si domáci vypracovali medzi 26. a 27. minútou, keď
aktivitou hýril domáci Csikos, ktorý dva krát nebezpečne ohrozil našu bránku. K nemu sa pridal brazílčan Neris, ktorý otriasol ľavou žrďou
Herkovej bránky, no po trestnom kope z hranice šiestich metrov sa po tretí krát do listiny strelcov zapísal Lódi - 3:2. O dve minúty však
tvrdo z ôsmich metrov vypálil Neris, Milan jeho strelu vyrazil pred seba a pre ďalšieho cudzinca z Rumunska v drese domácich
Ion Al-Ioani-ho nebolo problémom dopraviť loptu do našej siete - 4:2. Aj my sme však ohrozovali svätyňu domácich, Súkeník však
sám pred brankárom strieľal iba do jeho pŕs, brejk troch na dvoch sme nezahrali podľa nacvičenej schémy a podľa toho to aj dopadlo,
no necelé štyri minúty pred koncom stretnutia Némethova prihrávka-strela asi našla cestu do siete domáceho mužstva - 4:3. Už o minútu
mohol byť stav skóre vyrovnaný, po vyšachovaní domácej obrany sa však Súkeník opäť nepresadil. Jeden a pol minúty pred záverom
sme začali hrať power play, ktorú sme mohli 2 sekundy pred klaksónom aj využiť, no Marek Bahna nemal dosť času presnejšie namieriť.
Spokojné s výsledkom, resp. s predvedenou hrou boli asi obe mužstvá. Napriek prehre sme u domácich zanechali výborný dojem, čo po
zápase zdôraznilo vedenie mužstva ETO Futsal Club-u.