* * * * *
image image image image image

Novinky Správy na stránku Piaty finálový zápas - ďakujeme.

Dlho mi trvalo predýchanie piateho finálového súboja.

Kto nevidel na vlastné oči finálový zápas číslo päť, môže ľutovať. Aj keď tu bola možnosť sledovať zápas na TV ESO, atmosféra v hale Mladosť bola neopakovateľná.

Tak ako aj hra oboch tímov.

Už v tretej minúte našiel Bagin nabiehajúceho HÁJEKA ktorí poslal Pinerolu do vedenia. V ôsmej minúte bolo vyrovnané, Rafaj využil zmätok v našej obrane a skóroval. Na konci siedmej minúty bol HÁJEK autorom druhého gólu Pineroly. Z ťažkého uhla využil trestný kop.

Do kabín sme išli s náskokom jedného gólu.

No v tretej minúte druhého polčasu sa Maťo Zdráhal presadil na zadnej tyčke a vyrovnal. Kto vie, ten vie, Serbin v dvadsiatej siedmej minúte predviedol svoje danosti a poslal fofákov prvý krát do vedenia. Nie nadlho. Už o dve minúty BELANÍK rozvlnil sieť za Gašparovičovým chrbátom - 3-3.

Riadny hrací čas už rozhodnutie o víťazovi nepriniesol.

Nasledovalo predĺženie, v ktorom mal v úvode navrch Slov-Matic. Najprv  Maťo Zdráhal zakrepčil a pred našou obranou a Kyjovský sa na zadnej tyčke zapísal do kolónky strelcov. Koncom prvého predĺženia sa zdalo, že o osude zápasu je rozhodnuté. Adam Zdráhal využil krásnu prihrávku Kozára a Fofo nám odskočilo o dva góly.

Všímal som si však nášho kouča. Ukľudňoval náš tím - neskladajme zbrane. Ešte nieje všetkému koniec!

V ôsmej minúte predĺženia sa bojovník BELANÍK presadil a znížil stav skóre. Minútu a pol pred koncom vykúzlili gólovú akciu Paštrnák s Hájekom. Na jej konci bol HALÁS a poslal stretnutie do pokutových kopov.

Lotéria.

Bolo jasné, že vyhrať môže iba mužstvo, ktoré bude mať viac šťastia. Pokutové kopy sú otázkou psychickej pripravenosti, či mentálnej odolnosti.

No šťastie sa priklonilo na stranu nášho mestského súpera - Slov-Matic Fofo Bratislava.

Premenili všetky tri kopy a mohli oslavovať.

Inherentná esencia p.Borbélyho sa pre Pinerolu nekonala...

No my sa nemáme za čo hanbiť. Skvelý výkon, super nasadenie - paráda.

Piaty finálový zápas ako hrom. Nedá sa nikomu nič vyčítať. Takéto stretnutia sa nehrajú často.

Poďakovanie všetkým hráčom, poďakovanie lavičke.

CHALANI - POTLESK !

Slov-Matic FOFO Bratislava - Across Pinerola Bratislava 5:5 (1:2), na penalty 3:1 - na zápasy 3:2

góly: Rafaj, Kyjovský, Serbin, M. Zdráhal, A. Zdráhal - Hájek, Belaník po 2, Halás

ŽK: Rick - Marušinec